top of page
tworzymy urządzenia jutra

Automatyka domowa

Wszechobecny postęp technologiczny dokonał się również w dziedzinie wyposażania mieszkań. Nie tylko dąży się do tego, aby zagwarantować domownikom jak najwyższy komfort i wygodę, ale również umożliwia się im kontrolowanie pracy poszczególnych instalacji. Prezentowane w naszej ofercie nowoczesne systemy pozwalają w wydajny sposób zarządzać wchodzącymi w ich skład urządzeniami domowymi, co przekłada się nie tylko na wyższy poziom bezpieczeństwa, ale również niższe zużycie energii. Automatyzowanie jest również często kluczowe w przypadku mieszkających samotnie osób niepełnosprawnych, które nie byłyby w stanie samodzielnie funkcjonować.

Jednym z najpopularniejszych systemów instalowanych w nowoczesnych domach jest zautomatyzowane oświetlenie. Wśród możliwości, które daje tego typu rozwiązanie wymienić należy między innymi sterowanie kilkoma źródłami światła jednocześnie za pomocą jednego panelu lub przycisku, dostosowanie natężenia do wykonywanych akurat czynności oraz zintegrowanie świateł z czujnikami ruchu, dzięki którym będzie się ono automatycznie zapalać w pomieszczeniach, w których przebywają ludzie, a po czasie gasnąć w pokojach pustych. W podobny sposób zarządzać można również ogrzewaniem, wentylacja i klimatyzacją – system na bieżąco monitorować będzie panujące we wnętrzu warunki i w myśl zaprogramowanej na poszczególnych urządzeniach nastawy będzie regulować ich pracę.

Automatyka domowa powszechnie wykorzystywana jest również w systemach alarmowych. W przypadku włamania, pożaru lub wycieku niebezpiecznego dla życia gazu odpowiednio szybko reakcja jest kluczowa dla ochrony zdrowia oraz życia domowników. Czujniki nie tylko będą w stanie w porę wykryć zagrożenie, ale również natychmiast zawiadomić odpowiednie służby. Ich pracę można zintegrować z domowym systemem monitoringu.

Wśród innych praktycznych rozwiązań dla domu wymienić można między innymi systemy dystrybucji obrazu i dźwięku, otwierania i zamykania rolet, sterowanie bramami garażowymi i wjazdowymi oraz ogrodowe instalacje nawadniające.

bottom of page